Російська пропаганда систематично намагається дискредитувати Володимира Зеленського за допомогою дезінформації про нібито негативне ставлення до нього у світі. Цього разу пропагандисти поширили «новину» на тему виступу Президента України 19 вересня на 78-й сесії Генасамблеї ООН. У матеріалі стверджується, що під час виступу Володимира Зеленського більшість людей нібито покинула залу. Чи дійсно це так — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

20 вересня у проросійському Telegram каналі VOBLYA з майже півтора мільйонами підписників з’явилась новина, що під час виступу Президента України 19 вересня на 78-й сесії Генасамблеї ООН більшість людей покинула залу.

Новина за добу набула понад 115 тисяч переглядів. Протягом 20-22 вересня матеріал поширили з коментарями й в інших проросійських Telegram каналах, зокрема Lomovka, На самом деле в Херсоне, Кирилловская Администрация.

Також інформація набула поширення у проросійських ЗМІ, соціальних мережах Facebook та X(раніше Twitter)

Автори дописів зауважують, що більшість людей пішла з зали під час виступу Зеленського, аби продемонструвати «справжнє» ставлення інших країн до Президента України.

Аналіз

У дописах використано скриншоти, зроблені з відео прямої трансляції з 78-ї сесії Генасамблеї ООН американською службою громадського мовлення PBS. 

Ми проаналізували трансляцію PBS та ідентифікували, що скриншот із залою у новині відповідає моменту завершення виступу Президента України після 5 години 20 хвилин від початку трансляції PBS (5:20:11с).

Скриншот зали після завершення виступу Президента України трансляція PBS

У відео прямої трансляції події, опублікованому на офіційному Youtube каналі ООН, цей момент відповідає часу — 5:28:14с від початку трансляції.

Скриншот зали після завершення виступу Президента України трансляція ООН

Аби з’ясувати, чи дійсно більшість людей покинула залу до або ж під час промови Президента України, ми визначили момент, який дає можливість оцінити наповненість зали перш ніж виступ почався.

Перед промовою Володимира Зеленського відбувся виступ Президента Туркменістану Сердара Бердимухамедова. Він завершився за п’ять годин чотири хвилини від початку трансляції PBS (5:04:02), тож цей момент є відповідним показником для порівняння.

Скриншот зали після завершення виступу Президента Туркменистану, перед початком виступу Президента України трансляція PBS

У відео прямої трансляції, опублікованому на офіційному Youtube каналі ООН, момент відповідає часу 5:12:05 від початку трансляції.

Скриншот залу після завершення виступу Президента Туркменистану перед початком виступу Президента України
Скриншот зали після завершення виступу Президента Туркменістану перед початком виступу Президента України трансляція ООН

Порівнюючи кадри з відео, на яких можна побачити, що відбувається у залі станом до та після виступу Президента України, видно: зала має практично однакову наповненість.

Перед виступом Президента України трансляція PBS
Після виступу Президента України трансляція PBS

Щоб з’ясувати, чи багато в залі людей лише протягом виступу Президента України, ми провели аналіз відео та декількох ключових моментів з фіксацією подій у залі для прямої трансляції PBS, яка тривала майже 12 годин.

Під час аналізу ми з’ясували:

Висока наповненість залу спостерігалась лише на початку трансляції, до оголошення перерви після виступу Президента США Джо Байдена. На той момент минули 1 година й 44 хвилини.

Після перерви наповненість зали стала значно меншою та суттєво не змінювалась протягом наступних виступів, включно із промовою Президента України.

Після виступу Володимира Зеленського протягом кількох наступних годин кількість людей у залі трохи зменшилась з часом, але суттєво ситуація не змінилась.

Тож, більшість людей не покидала зали ані до, ані під час виступу Володимира Зеленського. Жодних ознак неповаги представників інших країн до виступу Президента України на сесії Генеральній Асамблеї ООН 19 вересня не виявлено.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. У США українець підпалив лабораторію, що займається ДНК-тестами;
  • Маніпуляція. Реклама коледжу у Куп’янську приховує мобілізаційні заходи;
  • Фейк. Карикатура Зеленського на обкладинці Franc Tireur.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!