Поширення фейкових публікацій є звичним інструментом російських фейкоробів. Цього разу пропагандисти опублікували нібито обкладинку свіжого номера Franc Tireur з карикатурою на Володимира Зеленського. Чи дійсно перша шпальта Franc Tireur присвячена Президенту України — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшов запит на правдивість інформації стосовно нової обкладинки французького видання Franc Tireur. Нібито там розміщено карикатуру на Володимира Зеленського, що стоїть біля «будинку» з тіл українських військових, та підписом:

«Будинок, який збудував Зеленський. 400 тисяч цеглин для архітектора нової України».

Новину про обкладинку оприлюднили проросійські Telegram-канали «КБ +18», «ГАСПАРЯН», «МЕТАМЕТРИКА» та інші подібні ресурси. В цілому публікації переглянуло близько 295 тисяч користувачів.

Ми дослідили обкладинку та з’ясували, що вона несправжня.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми шукали карикатуру на сайті французької газети Franc Tireur. Випуск з обкладинкою «Будинок, який побудував Зеленський» на сторінці видання відсутній.

На обкладинці, яку поширюють фейкороби, зазначений номер випуску 95 і дата: середа, 5 вересня 2023 року. Проте п’ятого вересня цього року був вівторок. На фейковій обкладинці припустились помилки у днях тижня.

Зауважимо, що кожний випуск видання Franc Tireur має свій послідовний номер і публікується щосереди.

Насправді ж новий випуск газети під номером 95 вийшов у середу, 6 вересня 2023 року, на день пізніше від дати поширеної фейкоробами.

Обкладинка присвячена вчительці середньої школи та має заголовок: «Абая: більше ніяких перерв».

Отже, доведено, що оригінальна обкладинка Franc Tireur №95 не містить зображення, яке поширюють російські пропагандисти.

Висновок: фейк

Читайте також:

  • Маніпуляція. В Нідерландах школярам пропонують обрати собі стать
  • Фейк. Реклама в Японії закликає зупинити Зеленського
  • Маніпуляція. У перші місяці від початку повномасштабного вторгнення Олена Зеленська виїжджала з України

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!