Одним з провідних гасел російської влади є захист «традиційних російських цінностей». Ба більше, 9 листопада Президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики щодо збереження та зміцнення традиційних російських духовно-моральних цінностей», який підлягає коригуванню не рідше ніж раз на шість років. У шкільній програмі багатьох європейських країн давно існує такий предмет як сексуальне виховання, в межах якого обговорюють питання статевих стосунків, контрацепції, ІПСШ, ВІЛ/СНІДу, що демонізує російська пропаганда. Цього разу, за словами російських пропагандистів, в одній зі шкіл Нідерландів дітям пропонують обрати собі стать. Чи дійсно це так — читайте у нашому дослідженні.

Що сталося?

23 серпня Telegram-канал «VOBLYA» поширив фото плаката на ЛГБТ-тематику, де нідерландською написано «Будь тим, ким ти є».

Автори Telegram-каналу «VOBLYA» додали до нього наступний підпис:

«У Нідерландах починається новий навчальний рік — дітям на вході пропонується вибрати свою стать».

Допис зібрав 136 тисяч переглядів та 256 коментарів читачів.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми знайшли плакат з публікації «VOBLYA» на нідерландському сайті з навчально-методичними матеріалами в розділі, що присвячений «Фіолетовій п’ятниці».

«Фіолетова п’ятниця» — день, коли школи Нідерландів демонструють: кожен може бути самим собою і нікого не можна залякувати чи уникати за те, ким він є.

Цей день був започаткований правозахисною групою “COC Nederland” у 2010 році та проводиться щороку в другу п’ятницю грудня. На сайті цієї ініціативи зазначено, що «Фіолетова п’ятниця» проводиться у початковій та середній школах, коледжах, університетах та закладах спеціальної середньої освіти.  

Проведення «Фіолетової п’ятниці» не є обов’язковим для всіх шкіл.

Проте, за даними «COC Nederland», в «Фіолетовій п’ятниці», що відбулася 9 грудня 2022 року, взяли участь близько 80% загальноосвітніх шкіл. 

Отже, плакат на фото дійсно був призначений для шкіл у Нідерландах. Гасло «Будь тим, ким ти є» закликає бути самим собою і з повагою ставитися до вибору інших. Також наголошуємо, що так звана «Фіолетова п’ятниця» не стосується хірургічної зміни статі або заклику до хірургічної зміни статі дітей.

Висновок: маніпуляція

Читайте також

  • Маніпуляція. Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків, які незаконно виїхали з країни;
  • Фейк. У харківському АТБ продають консерви з «гуманітарки»;
  • Маніпуляція. В українських школярів погіршилася успішність через «українізацію».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!