Спекуляція на питаннях мови — одна з головних тем росіян. Тут і приниження російськомовних, і другосортність тих, хто спілкується російською в Україні. Цього разу українська мова заважає успішності школярів. Так, в одному з повідомлень стверджується, що, згідно зі статистикою, в українських школярів знизилися навички до засвоєння навчальних предметів через тотальну «українізацію». Чи насправді це так — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

29 серпня 2023 пропагандистський Telegram-канал «Скабеева» поширив інформацію про те, що французьке видання Le Monde повідомило:

«ЮНІСЕФ занепокоєний освітою українських дітей».

Зазначена у заголовку статті теза розкривається у короткому пояснені:

«Українські вчителі відзначають загальне погіршення успішності учнів з різних шкільних дисциплін, серед них: українська мова, читання та математика».

До скриншоту автори каналу «Скабеева» додали наступний опис:
«”Діти не можуть вивчити українську мову — Le Monde несподівано пише про проблеми тотальної українізації».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Інформацію про проблеми з освітою українських учнів оприлюднили в текстовому онлайн-виданні Le Monde об 11:00 29 серпня 2023 року.

Новина Le Monde посилається на допис ЮНІСЕФ, у пресрелізі якого дійсно йдеться про факт відставання у шкільній програмі серед українських дітей.

«Діти по всій Україні демонструють відставання у навчанні. Зокрема погіршилися їхні результати з української мови, читання та математики. Такі наслідки спричинила війна та два роки пандемії COVID-19, через які вже четвертий рік поспіль учні миряться з перервами в освітньому процесі», — йдеться в статті ЮНІСЕФ.

Регіональний директор ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Реджина де Домінічіс зазначає:

«В Україні не припиняються атаки на школи, внаслідок чого діти перебувають у глибокому стресі та не мають безпечного простору для навчання. Через це українські діти не лише не можуть досягти прогресу в навчанні — вони постають перед труднощами у збереженні знань, отриманих тоді, коли їхні школи повноцінно функціонували».

Тобто успішність українських учнів дійсно погіршилася, проте не через тотальну «українізацію», а через повномасштабну війну, розв’язану РФ, та два роки пандемії на COVID-19.

Висновок: маніпуляція

Читайте також

  • Фейк. У харківському АТБ продають консерви з «гуманітарки»;
  • Фейк. Речниця Сил територіальної оборони назвала Путіна «вампіром, який купається в крові дітей»;
  • Фейк. Безплатне тестування на ВІЛ для військовослужбовців в медцентрі «Доктор Харків».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!