UPD 06.09.2023// Матеріал «Фейк. Речниця Сил територіальної оборони назвала Путіна «вампіром, який купається в крові дітей» не відповідає дійсності.

Насправді Сара Ештон-Сірілло дійсно 14 серпня оприлюднила у своєму Twitter-аканті відео, де назвала Володимира Путіна «вампіром, який купається в крові дітей».

Gwara Media постійно працює над покращенням якості роботи команди, аби наші читачі мали достовірну та об’єктивну інформацію, тож перепрошуємо у підписників спільноти.

Американка Сара Ештон-Сірілло, яка захищає Україну з березня 2022, на початку серпня 2023 року стала офіційною представницею Сил оборони. Тоді вона зазнала хейту з боку російських медіа через свою трансгендерність. Сара обʼєктивно висвітлює події російсько-української війни та має велику англомовну аудиторію у соцмережах. Тож, чи дійсно Сара Ештон-Сірілло назвала Путіна вампіром — читайте у нашому дослідженні.

Що сталося?

16 серпня Telegram-канал «Voblya» опублікував відео, на якому спікерка ТрО Сара Ештон-Сірілло називає Путіна «вампіром та диктатором, який купається в крові дітей». Повний текст на 30-секундному відео звучить так:

«Якщо ви подивитеся на рот Путіна, то помітите, що з нього капає кров. Він – вампір, який здійснює геноцид як українців, так і росіян. Володимир Путін купається у крові невинних дітей і отримує від цього задоволення. Саме тому диктатор Російської Федерації має бути повалений, а мирні переговори мають бути зосереджені на формулі миру із десяти пунктів президента Зеленського та на повному звільненні України».

Згодом відео поширили інші проросійські джерела, зокрема сайти «Беz формата» та «ZOV Киев», пропагандист Дмитро Нікотін

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Сара Ештон-Сірілло публікує свої звернення в Youtube-каналі «TDF Media Studios | TRO Media».

Також вона має сторінки в Instagram, Facebook та Twitter.  До того ж Сара Ештон-Сірілло публікує звернення в Youtube-каналі «Resolute Square». Поширене російськими джерелами відео нагадує епізод 23 цієї рубрики, що вийшов 16 серпня, тоді ж, коли російські джерела опублікували згаданий уривок.

Відео мають спільні риси:

  • Сара сидить за столом у схожій позі;
  • перед нею ноутбук;
  • однакове положення прапора;
  • ідентична зачіска.

Однак відео з російських медіа має значно гіршу якість, на столі тут стоїть ще один пристрій, на відміну від оригіналу, а обличчя та форма спікерки мають помітні відмінності. До того ж з обличчям відбуваються серйозні зміни впродовж спічу.

Також за долі секунди без видимих монтажних склейок у кадрі зміняюється лінія волосся.

Попередні відеозвернення Сара Ештон-Сірілло записувала, стоячи за трибуною, а прапор на фоні був розташований інакше. «Russia Hates The Truth: Episode 23» — єдине відео серед усіх на каналі, яке має схожість із російським фейком. І в ньому спікерка очікувано не порівнює Путіна з вампіром. Звернення з такими словами відсутнє й в інших соцмережах авторки.

Таким чином, відео, на якому речниця Сил територіальної оборони Сара Ештон-Сірілло називає Путіна «вампіром, який купається в крові невинних дітей», є діпфейком, тобто відео, підробленим за допомогою штучного інтелекту, створеним за допомогою цифрових технологій на основі справжнього відеозвернення. 

Висновок: Фейк

Читайте також

  • Фейк. Петро Порошенко піариться «на передку»;
  • Фейк. Реклама в Японії закликає зупинити Зеленського;
  • Фейк. Елайджа Вуд закликав Зеленського лікуватися від наркоманії та нова обкладинка «Ананда Вікатан».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!