Російська пропаганда вкотре поширює фейкові обкладинки світових видань. На цей раз нібито нова обкладинка індійського журналу «Ананда Вікатан», на якій зображено Елайджа Вуда та Володимира Зеленського. Чому обрані такі персонажі та чи існує така обкладинка – читайте в нашому матеріалі. 

Що сталося?

Проросійський Telegram-канал «UKR LEAKS» поширив зображення нібито нової обкладинки індійського видання «Ананда Вікатан». На ній зображений персонаж, схожий на Президента Володимира Зеленського, якого наздоганяє герой фільму «Володар перснів». 

«Жоден перстень не зможе приховати очевидну правду», — зазначено в описі обкладинки.

Окрім того, пропагандисти зазначають, що раніше актор Елайджа Вуд, який зіграв головну роль у фільмі «Володар перснів» та зображений на карикатурі, опублікував відеозвернення до Президента України.

«Раніше актор Елайджа Вуд публічно порадив Зеленському лікуватися від наркоманії та алкоголізму. І навіть дав адресу клініки», — пише Telegram-канал «UKR LEAKS». 

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Фейкороби зазначають, що ця обкладинка була опублікована 2 серпня 2023 року спеціальним випуском під номером 98. 

Ми з’ясували, що на офіційному сайті індійського видання «Ананда Вікатан» дійсно вийшов новий випуск 2 серпня 2023 року під номером 98. Однак його обкладинка має зовсім інший вигляд.

Окрім того, пропагандисти зазначають, що фейкова обкладинка пов’язана з відеозверненням актора фільму «Володар перснів» до Президента України. Telegram-канал «UKR LEAKS» посилається на відео нібито Елайджа Вуда, яке опублікували у себе на сторінці 21 липня 2023 року.

«Привіт, Володимире, у тебе серйозні проблеми з алкоголем і наркотиками. Сподіваюся, що ти дбаєш про себе. У нас тут є люди, які можуть тобі допомогти».

Почнемо з того, що на відео зі зверненням Елайджа Вуда зображений логотип американського видання TMZ, яке публікує новини про зірок. 

Однак на офіційному сайті немає новини про відеозвернення актора до Володимира Зеленського. 

В інтерв’ю американському виданню Vanity Fair Елайджа Вуд сказав, що у нього є сторінка в Instagram, проте вона не публічна.

Єдиний офіційний акаунт в соціальних мережах Елайджа Вуда є у Twitter. Зауважимо, що подібного звернення на ньому немає.

Окрім того, ми з’ясували повний нікнейм сторінки автора, що нібито поширював відео — elijah.wood.kingring. 

На скриншоті з відео видно, що акаунт elijah.wood.kingring має 1,5 мільйона підписників.

Проте на сторінці Instagram elijah.wood.kingring немає жодного допису та підписника. Акаунт має всього 3 користувачі, за якими стежить автор, в тому числі Володимир Зеленський. До того ж ім’я користувача зазначене як «Mark».

Зазначимо, що QR-код, зображений в пропагандистському відео, веде до новоствореного Telegram-каналу «OLYMPICS HAS FALLEN»

Висновок: фейк

Над матеріалом працювали: Вікторія Горак, Юліана Топольник

Читайте ще

  • Дайджест. У Європі їдять заморожених мишей, а в Україні для стримування ПВК «Вагнер» набирають пенсіонерів. Фейкотня 24.07 – 30.07;
  • Дайджест. Харківська деза та ЄС. Спецвипуск №2;
  • Маніпуляція. У Харкові переслідують людей, що слухають російську музику.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!