Українським інфопростором знову поширюється новина, що в Україні примусово мобілізують близько 80% чоловіків. Такі повідомлення розповсюджують як ЗМІ, так і Telegram-канали. Чи розпочався новий етап «тотальної» мобілізації — читайте далі. 

Що сталося?

З 29 липня в медіапросторі почали з’являтися новини, що представники обласних ТЦК заявили про примусову мобілізацію 80% чоловіків. Їх розповсюджували канали з великою аудиторією «Труха Украина» та «Адвокат права». У практично ідентичних повідомленнях зазначається, що призивають усіх придатних та частково придатних чоловіків. Автори вказують: добровільно у військкомат приходять лише 20% призовників та половина контрактників. Проте зазначено, що якщо людина має право на відстрочку, то повістка йому буде вручена тільки для уточнення даних. 

Зауважимо, що такі ж повідомлення відразу почали з’являтись в російських Telegram-каналах. Російські пропагандисти додали нові деталі, зв’язавши новину з «провалом» контрнаступу. 

Аналіз

На сторінці Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ спростували інформацію, пояснивши, що вороги вкотре запустили ІПСО, спрямоване на зрив мобілізаційних заходів. Також вони прокоментували повідомлення про «рейди», які ширяться будинковими чатами. 

Інформацію про 20% добровольців, ймовірно, взяли з інтерв’ю видання Leopolis.News з керівником Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександром Тіщенком. Він дійсно надає таку статистику, але інформації, що через це потрібно мобілізувати 80% чоловіків насильно, немає. 

Висновок: фейк

Читайте ще

  • Дайджест. У Європі їдять заморожених мишей, а в Україні для стримування ПВК «Вагнер» набирають пенсіонерів. Фейкотня 24.07 – 30.07;
  • Дайджест. Харківська деза та ЄС. Спецвипуск №2;
  • Маніпуляція. Львівська ТрО оголосила набір новобранців для стримування ПВК «Вагнер».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!