Один з найбільш поширених наративів російської пропаганди є наратив — «Україні програє війну». Саме тому до лав ЗСУ нібито приймають всіх охочих. Спростування чергової вигадки на тему «новобранців» у Львівському ТрО читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

23 липня 2023 року Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» поширив допис, що 103-тя окрема бригада територіальної оборони проводить у Яворівському районі (Львівська область) навчання для новобранців до свого формування. Саму новину пропагандисти описують таким чином: 

«У Яворському районі Львівської області “у зв’язку з важкою обстановкою” оголосили про новий набір до місцевої 103-ї бригади територіальної оборони. Для навчання “новобранців” із зони бойових дій викликали близько взводу бойовиків ЗСУ, проте поповнення тероборони не готове до активних тренувань. Більшості навіть не стали видавати форму. <…> Вочевидь, і у Львівській області моб.ресурс закінчується: переконані націоналісти вже вирушили до бандери або ще перебувають у зоні бойових дій, блатна молодь давно купила собі “білий квиток” або втекла до Польщі, залишилися такі, які залишилися…»

Крім цього, «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» зазначає, що цей нібито набір нових бійців призначений для стримування ПВК «Вагнер» у випадку нападу на Львів з боку Білорусі.

«Цікаво, що нові солдати львівської ТРО – це резерв, створений на випадок потенційного маршу ПВК Вагнер на Львів із Білорусії. Фотографії говорять самі за себе…», — йдеться у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

21 липня 2023 року Яворівська міська рада на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомила про захід з військового вишколу, що проводила 103-тя ТРО. Тренінг відбувався у межах навчання з базової підготовки громадян України.

«Нещодавно тренінг про правила поведінки в умовах війни, цивільний захист, тактичну медицину та інші аспекти пройшла частина мешканців нашої громади та працівники міської ради, її підрозділів», — наголошує міська рада у своєму повідомленні.

Тож інформація Telegram-каналу «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» є викривленням повідомлення про навчання з базової підготовки українських громадян.

Висновок: Маніпуляція

Читайте ще:

  • Аналітика. Хвилі дезінформації зими — весни 2023 року: аналіз від Ґвара Медіа;
  • Маніпуляція. Гарантії безпеки Україні дають тільки Польща і Румунія;
  • Маніпуляція. Українські військовослужбовці навмисно затримують автівки цивільних

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!