Машина для підготовки ґрунту до гуманітарного розмінування, яку створили харківські інженери, отримала сертифікат відповідності. Тепер можна розпочинати масове виробництво, повідомляють у Харківській ОВА.

Таку техніку можна обслуговувати та ремонтувати в Україні. Її функція – знешкоджувати протитанкові та протипіхотні міни, а також так звані «розтяжки». Ця машина роботизована, керування відбувається з безпечної відстані, що дозволить зберегти життя та здоров’я оператора такої машини.

Машина для підготовки ґрунту до гуманітарного розмінування / Фото: t.me/synegubov

«Це дуже важлива подія, адже Харківщина одна з найбільш засмічених боєприпасами областей. Окупанти замінували все: узбіччя, дороги, поля, лісові стежки, рекреаційні зони. Дякуємо вітчизняним інженерам, науковцям, саперам за цей величезний внесок», — прокоментував начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читайте також

Аграрії Харківщини отримають підтримку з розмінування земель. Фермери з деокупованих територій Харківщини можуть подати заявку до програми розміновування та реабілітації земель сільськогосподарського призначення.

Трактор на радіокеруванні: українські фермери розміновують поля для посівної. Через великий обсяг замінованих площ спеціалісти ДСНС не встигають розмінувати все. У Лебʼяжому Харківської області фермери не стали чекати, і почали самостійно звільняти поля. З допомогою спеціального обладнання аграрії запускають трактор на дистанційному керуванні, і той, проїжджаючи поле активує міни.