Для дискредитації Президента України російська пропаганди використовує різні методи маніпуляцій. Цього разу, сфабрикувавши інтерв’ю родини Зеленських, пропагандисти стверджують, що перша леді виїжджала за кордон на початку повномасштабного вторгнення. Що з цього вийшло – читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

Пропагандистський Telegram-канал «Первый Харьковский» поширив відео з інтерв’ю Володимира та Олени Зеленських, де ті нібито розповідають дві версії однієї події.

У відео Президент України та його дружина говорять наступне:

«…Мені доповідали спецслужби: Ви повинні забрати свою сім’ю. Я сказав: Як ви собі це уявляєте? Я заберу сім’ю, буду щось робити, а люди залишаться тут? Я так не можу!“»

Володимир Зеленський

«Я пам’ятаю, що не знала, чого очікувати, і хвилювалася перед зустріччю з чоловіком, після першого періоду, коли ми розлучилися, на місяць чи півтора, коли я мала виїхати з Києва, а він залишався тут. Тільки по телевізору бачила як він обростає бородою».

Олена Зеленська

До відео автори каналу додали такий допис:

«Подивіться, як захоплено він бреше)). Таке враження, що сам вірить у сказане. Цю його здатність чудово використовують ляльковики — акторський талант Зеленського дозволяє обманювати українців і при цьому багато людей досі відчувають до нього симпатію».

Відео, яке поширюють фейкороби, опублікував користувач під іменем Roman 6959 у TikTok. Допис зібрав понад 240 тисяч переглядів.

Аналіз

Спочатку ми знайшли оригінали відео. З Володимиром Зеленським від 16 серпня 2022 року та з Оленою Зеленською відео вже цього року від 28 червня.

Володимир Зеленський

Коментар Володимира Зеленського автори відео взяли з інтерв’ю Президента України американському виданню Washington Post за 16 серпня 2022 року, під час розповіді про страх, який відчували українці напередодні війни:

«Вибачте, те, що я не розповідав їм про змову росіян зі мною, і все те, що мені доповідали спецслужби: Ви повинні забрати свою сім’ю. Я їм сказав: Як ви собі це уявляєте? Я заберу сім’ю, буду щось робити, а люди залишаться тут? Я не можу цього зробити. Наша земля — це єдине, що ми маємо; ми залишимося тут разом”. А потім сталося те, що сталося».

Олена Зеленська

28 червня 2023 року Олена Зеленська в інтерв’ю українському виданню РБК-Україна під час відповіді на питання про моменти, які найбільше її схвилювали від 24 лютого 2022 року, зазначила:

«Я пам’ятаю, що не знала, чого очікувати, і хвилювалася перед зустріччю з чоловіком після першого періоду, коли ми розлучилися, на місяць чи півтора, коли я мала виїхати з Києва, а він залишався тут».

Зауважимо, що Олена Зеленська неодноразово наголошувала, що не покидала України. Так, в інтервʼю французькому телеканалу France 5 від 25.06.2022 року вона наголосила:

«Це було моє зважене рішення. У мене не було бажання залишати Україну. У мене не було бажання бути далеко від Батьківщини і далеко від свого чоловіка. І оскільки ми навіть не бачимося тижнями, все одно я відчуваю, що я поруч. Я можу посилати свою підтримку».

Оскільки своє місцеперебування родина президента перші місяці повномасштабного вторгнення не розголошувала з міркувань безпеки, пропагандисти вже неодноразово використовували цю тезу для дискредитації Президента України.

Адже сама Зеленська зазначила, що не хотіла б розкривати інформацію про те, де її сім’я провела перші місяці війни.

«Що менше я скажу, то в більшій безпеці перебуватиму», — розповіла в інтерв’ю The Guardian перша леді України.

Також звертаємо увагу. що користувач Roman 6959, який створив відео, на своїй сторінці TikTok достатньо часто дискредитує Президента України Володимира Зеленського. 

Тож підсумуємо: станом на зараз не існує інтерв’ю Олени Зеленської, де вона б назвала своє місцеперебування з дітьми у перші місяці повномасштабного вторгнення. Це робиться з міркувань безпеки, аби росіяни не змогли використати родину для тиску на президента.

Насправді Володимир і Олена Зеленська в усіх інтерв’ю наголошують, що родина президента не покидала територію України. Тож перед нами вкотре маніпуляція від російської пропаганди, що має не меті дискредитувати чинного президента.

Висновок: маніпуляція

Читайте ще

  • Маніпуляція. На Львівщині сформували батальйон з жінок та літніх чоловіків;
  • Бракує доказів. З Харкова вивезли дві брудні бомби;
  • Фейк. В Україні планують мобілізувати 80% чоловіків.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!