Російська пропаганда продовжує поширювати тезу, що в Україні закінчуються мобілізовані, таким чином просуваючи наратив «Україна програє війну». Нещодавно пропагандисти «відправляли» пенсіонерів з Львівщини протистояти ПВК «Вагнер». Цього разу зі Львівщини до лав ЗСУ мобілізують переважно жінок і літніх чоловіків – детальніше читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

29 липня 2023 Telegram-канал «Первый Харьковский» поширив допис, що у Львівській області на базі 103-ої ТРО створили стрілецьку бригаду з 250 мобілізованих, які ніколи не служили в армії.

Також зазначено, що бригада складається здебільшого з жінок та літніх чоловіків.

«Ймовірно, вони поїдуть на кордон ЛНР та Харківської області до 32-ї бригади дідів))).

Сподіватимемося, бригада дідів” навчить їх вчасно здаватися в полон», – йдеться в дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

27 липня 2023 Львівська обласна військова адміністрація повідомила, що в Стрийському районі Львівської області військовослужбовці 420-го стрілецького батальйону та стрілецької бригади склали військову присягу.

До звіту пресслужба ОДА додала 25 фотографій, на яких можна побачити, що переважну частину військовослужбовців складають молоді чоловіки.

На 25 світлинах ми нарахували двох жінок та одного чоловіка, якого візуально можна описати як чоловіка середнього віку. 

Стосовно іншого твердження, що цю бригаду, за переконаннями пропагандистів, будуть відправляти на Куп’янський напрямок: в офіційних джерелах немає відомостей про те, куди відправлять військовослужбовці 420-го стрілецького батальйону та стрілецької бригади, що склали військову присягу 27.07.2023 року.

Тож, ймовірно, це припущення авторів каналу «Первый Харьковский», що подається як аксіома.

Висновок: маніпуляція

Читайте ще

  • Фейк. Браслет, що б’є дитину током, коли вона погано поводиться;
  • Маніпуляція. МЗС України вимагає мобілізувати до лав ЗСУ росіян, що перебувають в ЄС
  • Фейк. В Україні планують мобілізувати 80% чоловіків.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!