Усього від жителів Харківської області надійшло понад 18 тисяч заявок.

На Харківщині 4500 заявників отримали компенсацію по програмі єВідновлення на суму понад 366 мільйонів гривень. Про це повідомили у Харківській обласні військовій адміністрації.

Серед громад, в яких найбільша кількість протермінованих заяв на отримання компенсації за пошкоджене майно є Барвінківська та Донецька громади Ізюмського району, Шевченківська громада Куп’янського району, Первомайська – Лозівського району, Чкаловська громада Чугуївського району, а також Вільхівська, Дергачівська, Липецька, Малоданилівська й Циркунівська громади Харківського району.

Найбільше заяв надійшло від жителів Харкова, Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів. Загальна сума призначених виплат по Харківській області становить 19,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, У Харківській області заявки на виплату компенсації за пошкоджене та зруйноване житло за програмою єВідновлення подали понад 16,5 тисяч людей. Так, Харківська область є лідером за поданими заявками. 

Довідка

єВідновлення — державна програма допомоги у відновленні квартир, приватних будинків або інших житлових приміщень, пошкоджених через бойові дії після 24 лютого 2022 року.

Компенсацію можна отримати, якщо житло підлягає відновленню і не було відремонтоване самостійно. Максимальний розмір допомоги не має перевищувати 200 тисяч гривень, за які можна придбати будівельні матеріали або послуги підрядників-учасників програми. Купити товари й послуги можна лише в компаній-учасників програми.

Як отримати допомогу?

Крок 1. Подати заяву про пошкоджене майно через застосунок або портал Дія чи в ЦНАП;
Крок 2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку (до або під час подання заяви). Оформити картку для компенсації можна онлайн, завантаживши застосунок банку-партнера, чи офлайн, звернувшись до кол-центру або відділення банку-партнера програми: А-Банк, izibank, monobank, ПриватБанк, ПУМБ, Raiffeisen Bank, Sense Bank, sportbank;
Крок 3. Подати заяву про отримання допомоги через Дію;
Крок 4. Чекати на дзвінок комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги;
Крок 5. Дочекатися в Дії сповіщення про рішення комісії;
Крок 6. Отримати гроші на картку єВідновлення.

Читати також:

  • Понад 1400 медзакладів пошкоджено в Україні за час повномасштабного вторгнення. Найбільше втрат зазнали пологові, лікарні, амбулаторії, поліклініки Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.