Загальна сума компенсацій за програмою складає понад 383 млн грн. 

У Харківській області заявки на виплату компенсації за пошкоджене та зруйноване житло за програмою єВідновлення подали понад 16,5 тисяч людей. Так, Харківська область є лідером за поданими заявками. Про це 14 вересня повідомив перший заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у Харкові.

«Харківська область є лідером з формування заявок, тобто громадяни проявляють активність у поданні документів. Урядом прийняті всі рішення, щоб здійснювати компенсацію за програмою єВідновлення. Виділено 4,4 млрд грн. Наразі виплати склали 1 млрд грн», – підкреслив Василь Шкураков.

За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, в області внаслідок російської агресії загалом було зруйновано близько 30 тисяч об’єктів. Найбільше пошкоджено об’єктів житлового фонду. 

Нагадаємо, вчора під час засідання членів Конгресу прем’єр-міністр Денис Шмигаль також повідомив, що з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили 3,6 мільярда гривень відновлення населених пунктів Харківщини, з яких 2,9 мільярда гривень уже перерахували.

Довідка

єВідновлення — державна програма допомоги у відновленні квартир, приватних будинків або інших житлових приміщень, пошкоджених через бойові дії після 24 лютого 2022 року.

Компенсацію можна отримати, якщо житло підлягає відновленню і не було відремонтоване самостійно. Максимальний розмір допомоги не має перевищувати 200 тисяч гривень, за які можна придбати будівельні матеріали або послуги підрядників-учасників програми. Купити товари й послуги можна лише в компаній-учасників програми.

Як отримати допомогу?

Крок 1. Подати заяву про пошкоджене майно через застосунок або портал Дія чи в ЦНАП;
Крок 2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку (до або під час подання заяви). Оформити картку для компенсації можна онлайн, завантаживши застосунок банку-партнера, чи офлайн, звернувшись до кол-центру або відділення банку-партнера програми: А-Банк, izibank, monobank, ПриватБанк, ПУМБ, Raiffeisen Bank, Sense Bank, sportbank;
Крок 3. Подати заяву про отримання допомоги через Дію;
Крок 4. Чекати на дзвінок комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги;
Крок 5. Дочекатися в Дії сповіщення про рішення комісії;
Крок 6. Отримати гроші на картку єВідновлення.

Читати також:

  • Понад 1400 медзакладів пошкоджено в Україні за час повномасштабного вторгнення. Найбільше втрат зазнали пологові, лікарні, амбулаторії, поліклініки Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.