Для цього він створив злочинне угрупування, яке складалося зі співробітників банку.

За матеріалами СБУ Ігор Коломойський отримав нову підозру за незаконне заволодіння з 2013 по 2014 роки 5,8 млрд гривень. Про це повідомили у Службі безпеки України.

«Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки у касу банку», хоча насправді ніяких внесків банк не отримував», – ідеться в повідомленні.

За версією слідства, це загалом дозволило фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн дол. США. Надалі ці фейкові «внески» були зараховані на особистий рахунок Коломойського та стали реальними безготівковими коштами.

Механізм привласнення коштів Ігорем Коломойським / Інфографіка СБУ

Як повідомляє СБУ, для того, щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку. 

Наразі досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 1 лютого 2023 року в помешканні олігарха СБУ проводила обшуки, а 2 вересня Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомили про підозру за двома статтями ККУ олігарху та політику Ігорю Коломойському.

Також 2 вересня Шевченківський райсуд Києва призначив запобіжний захід для українського олігарха Ігоря Коломойського у вигляді тримання під вартою на 60 днів та встановив можливість внесення застави у понад 500 млн гривень. Крім цього, підозрюваний має здати всі документи та не спілкуватися зі свідками. Під вартою Коломойський перебуватиме у Дніпрі. 

Підозрюваний не вноситиме заставу, повідомили його адвокати. Захисники олігарха анонсували намір оскаржити рішення суду і наголосили на низці порушень, які, на їхню думку, відбулися під час судового процесу. Додатково, адвокати вказали на наявність захворювання у Коломойського, хоча деталей щодо цього захворювання не надали.

Читати також:

  • Екснардепа з Харкова Рабіновича заочно арештували за держзраду. 1 серпня Печерський суд Києва обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
  • Екснардепа з Харкова Євгена Мураєва підозрюють у держзраді. Політику загрожує до 15 років ув’язнення.
  • СБУ оголосила підозру олігархові Павлу Фуксу. Павло Фукс наразі перебуває під санкціями. Його підозрюють у значних фінансових махінаціях та ухиленні від сплати податків.