Павло Фукс наразі перебуває під санкціями. Його підозрюють у значних фінансових махінаціях та ухиленні від сплати податків.

Як встановило розслідування, з 2018 року Фукс незаконно заволодів активами українських компаній сумою понад 100 мільярдів гривень.

За допомогою холдингу, Фукс та його спільники викуповували підприємства енергетичного, машинобудівного та металургійного секторів, які мали кредити у збанкрутілих банках. Шляхом придбання «кредитних зобов’язань» цих компаній від банківських установ, вони змогли втрутитися у їхню діяльність. Після цього активи українських підприємств та інфраструктурних об’єктів були заморожені, їх діяльність блокували або приводили до банкрутства.

Фукс та його спільники використовували складні фінансові маніпуляції та більше як 100 афілійованих комерційних структур для приховування джерел фінансування та справжніх замовників. Ці зловмисники отримували незаконні прибутки та ухилялися від сплати податків.

На підставі зібраних доказів, Павлу Фуксу та двом топменеджерам холдингу повідомили про підозру за ст. 27 та 212 ККУ, які стосуються ухилення від сплати податків та зборів.

У рамках кримінального провадження наклали арешт на корпоративні права та рахунки 101 компанії, які брали участь у протиправній діяльності, а також на права вимоги, пов’язані з понад 1600 викупленими кредитами. Понад 240 об’єктів нерухомості та автівок, що належать учасникам цієї схеми, також арештували. Частину з арештованих активів передали під управління Агентства з управління активами (АРМА).

Павло Фукс

  • Народився у Харкові.
  • Протягом довгого часу жив та працював у Росії.
  • Є засновником компанії Mos City Group (MCG), що стала однією з найбільших девелоперських компаній в Росії.
  • У 2018 році Фукс визнав анексію Криму та російську агресію на Донбасі, за що підпав під російські санкції.
  • У 2021 році Рада національної безпеки та оборони України ввела санкції проти Павла Фукса.
  • Після запроваджених санкцій Фукс заперечив ведення бізнесу в Росії. Зазначив, що 2017-го вийшов з російського громадянства.
  • Видання «Обозреватель» повідомило, що Фукс зберіг російське громадянство. Після отримання паспорта України, він отримав і новий паспорт РФ.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.