В Україні зросла кількість підприємств, які відчувають проблеми з пошуком персоналу, розповіла виконавча директорка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків під час презентації щомісячного опитування українського бізнес-середовища, пише Укрінформ.

«Серед усіх перешкод для ведення бізнесу в Україні брак робочої сили посідає п’яте місце — 31% опитаних підприємств вказують на проблеми із пошуком персоналу», — зазначила Оксана Кузяків.

У квітні 2023 року 26,9% підприємств відчули брак кваліфікованих працівників. У березні показник був менший — 19,9%. Водночас поменшало роботодавців із 7% до 4,9%, які повідомили, що їм легко знайти некваліфікованих працівників.

Проте бізнес не поспішає розширювати штат. Зростання кількості працівників планує лише 5,6%. Тоді як уже понад 91% не очікують змін у зайнятості. У березні таких було 88,3%.

«Якщо подивитися на цей показник за розміром підприємств, то побачимо, що у великих та середніх підприємств проблема з пошуком персоналу стоїть гостріше, на відміну від малих та мікробізнесів. Ця тенденція може свідчити про перші спроби великого та середнього бізнесу вдатися до розвитку», — зауважила Кузяків.

За даними НБУ, у квітні 2023 року Індекс очікувань ділової активності підвищився до 51.5 із 49.5 у березні. Це означає про очікування щодо зростання виробництва в Україні завдяки стабілізації ситуації в енергетиці, підвищенню споживчих настроїв населення та поліпшенню інфляційних та курсових очікувань.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.