Політику загрожує до 15 років ув’язнення.

Служба безпеки України на основі зібраної доказової бази повідомила про підозру керівнику забороненої партії «Наші», екснардепу Євгену Мураєву, який причетний до підривної діяльності проти України. Про це розповіли у СБУ.

Політика підозрюють за двома статтями:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

«За даними слідства, Мураєв використовував підконтрольний йому телеканал «Наш» для масового поширення кремлівських наративів в інформаційному просторі України. Таким чином він цілеспрямовано використовував власний медіаресурс для маніпулювання суспільною думкою українців в інтересах РФ», – ідеться в повідомленні.

На телеканалі екснардепа подавали викривлену інформацію про внутрішню ситуацію в Україні та її сприйняття на міжнародній арені. У лютому 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції Ради національної безпеки і оборони України.

Також восени 2022 року СБУ проводила обшуки за місцями проживання та офісах політика

«Під час слідчих дій за адресами фігуранта було виявлено готівку в російських рублях, зброю, а також комп’ютерну техніку і мобільні телефони з доказами незаконних дій», – розповіли в СБУ.

Екснардепу загрожує до 15 років позбавлення волі.

Хто такий Євген Мураєв

Євген Мураєв — депутат Харківської обласної ради двох скликань, народний депутат України VII і VIII скликань від «Опозиційного блоку», з 3 червня 2016 позафракційний. Власник телеканалу «Наш». Мураєв — керівник партії «Наші», яка орієнтована на зближення з Росією.

У лютому 2022 Володимир Зеленський ввів у дію санкції щодо телеканалу «Наш». У червні 2022 року суд заборонив партію «Наші».

Читати також:

  • Служба безпеки проводитиме контрдиверсійні заходи в Харкові.
  • На Харківщині СБУ викрила чоловіка, який знімав пропагандистські ролики про «хороших росіян».
  • Експоліціянта з Куп’янська засудили на 15 років в’язниці.