Червонозаводський районний суд Харкова визнав винним експоліцейського з Куп’янська у держзраді (ч. 2 ст. 111 КК України), повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Чоловіка засудили на 15 років в’язниці. Крім того, у нього конфіскують майно та позбавлять звання «сержант поліції».

Як повідомили в прокуратурі, засуджений визнав свою вину та розкаявся. Зараз триває строк для апеляційного оскарження вироку.

Обвинувачений експоліціянт з Куп’янська / Фото: Харківська обласна прокуратура

У червні минулого року діючий співробітник Нацполіції добровільно почав співпрацювати з представниками Російської Федерації у Куп’янську.

Чоловік став «и.о. начальника группы конвойной службы» в незаконних органах. Коли він отримав певну прихильність від росіян, поліціянта підвищили до «командира отделения охраны конвоирования подозреваемых и обвиняемых ИВС Отдела полиции №1» з дислокацією в Куп’янську.

У його обов’язки входило супроводжування затриманих військами РФ місцевих мешканців. За це він щомісячно отримував 70 тисяч російських рублів. 

Українські правоохоронці затримали обвинуваченого в кінці минулого року згідно зі ст. 208, 615 КПК України.

Читайте також

  • На Харківщині СБУ викрила чоловіка, який знімав пропагандистські ролики про «хороших росіян». Слідством встановлено, що підозрюваний — 49-річний мешканець Вовчанська, торік на початку квітня добровільно погодився знімати відео, де напад Росії на Україну, який розпочався у 2014, подавався як внутрішньогромадянський конфлікт.
  • Чотирьох посадовців з Куп’янська підозрюють у колабораціонізмі. За інформацією правоохоронців, під час окупації міста працівники Куп’янської міської ради почали співпрацювати з представниками РФ.