Боєприпаси для безпілотників відтепер вироблятимуть в Україні — уряд ухвалив постанову. Про це повідомили в Міністерстві цифрової політики.

Україна зможе виробляти, закуповувати та постачати боєприпаси та бойові частини для безпілотників. Це має зробити виробництво комплектуючих для дронів масовішим та забезпечити Збройні Сили України.

Що змінить постанова?

Як зазначили у міністерстві, постанова має скасувавши бюрократичні процедури та спростивши виробництво боєприпасів в Україні. До цього моменту, на ринку практично не з’являлися нові виробники боєприпасів, оскільки процес допуску їх до експлуатації був дуже тривалим і бюрократичним. Щоб отримати ліцензії та дозволи, виробникам доводилося витратити близько року.

Раніше Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про значне нарощування виробництва українських дронів. За даними міністра, протягом року виробництво деяких категорій дронів в Україні зросло більше ніж у 100 разів. Втім, волонтери та активісти скаржаться за недостатньо активну позицію держави щодо власного виробництва БПЛА.

Читайте також

  • У Харкові розпочала роботу школа пілотування FPV-дронами. Вона охоплює всі теоретичні, технічні та практичні знання, щоб забезпечити безпеку пілота, неушкоджену техніку та успішно виконане бойове завдання.
  • «Mil-Tech революція»: як харківські айтівці почали створювати ударні дрони. Такий БПЛА є дешевшим у виробництві: собівартість однієї одиниці — 3 тисячі гривень. Таке рішення було прийнято для того, аби волонтери змогли недорого оснащувати військових дронами у великій кількості.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!