Школа FPV-дронів у Харкові охоплює всі теоретичні, технічні та практичні знання, щоб забезпечити безпеку пілота, неушкоджену техніку та успішно виконане бойове завдання.

Це конкурентна перевага на полі бою. Такі дрони наздоганяють та знищують майже будь-яку ціль: від піхоти й до техніки. Найголовніше — зберігають життя українських воїнів, які бачать усі кроки росіян, перебуваючи в укритті.

У Харкові розпочала роботу школа FPV-дронів / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

«Насамкінець відбувся важливий момент – ми відкрили свою школу, де будемо готувати бійців і в нас є бажання вивозити екіпажі безпосередньо на бойове тренування з інструкторами. Розповідаю не лише теорію, а й одразу практику. Нас об’єдную єдина ціль – щоб росіяни покинули наші землі. Це спільна робота військових та волонтерів. Уся технічна та матеріальна база надана волонтерами та це вийшло завдяки їхній домовленості з вищим військовим керівництвом», — прокоментував інструктор Владислав.

Задачу ставлять не просто літати, а боротися з РЕБ/РЕР, авіацією та артилерією ворога.

Military Kitchen організувала школу, знайшла донорів та інструкторів. За словами волонтера Єгора Горошка, це коштує понад $20,000. Їм вдалося залучити фінансування приватних інвесторів та допомогу від двох IT компаній: Beetroot AB та UKAD. Military Kitchen також інвестує власні кошти на цю ініціативу. Спочатку планують навчити 20 пілотів, далі — 40 та більше.

У Харкові розпочала роботу школа FPV-дронів / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

Що таке FPV-дрони

Дрони FPV — це безпілотні літальні апарати, які оснащені функцією “вид від першої особи” (First Person View — скорочено FPV). Що таке режим FPV — це функція передавання відео в реальному часі за допомогою камери, що встановлена в передній частині БПЛА.

У Харкові розпочала роботу школа FPV-дронів / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

Формально FPV-дроном можна вважати будь-який БПЛА, якщо оператор керує ним, орієнтуючись на “картинку” з вбудованої камери, проте останнім часом під ними все частіше мають на увазі швидкі квадрокоптери, керовані за допомогою спеціальної гарнітури.

FPV-дрони поділяються на три основні типи: перегонові, кінематографічні та фристайл. Як неважко здогадатися, перегонові призначені для змагань, вони дуже легкі та маневрові. Другий тип оснащується найкращими камерами та можуть записувати відео у високій якості. Фристайл-безпілотники ж займають нішу посередині.

Навіщо їх використовують з військовою ціллю

Українські та російські військові вже активно використовують FPV дрони-камікадзе, завдяки їхній винятково високій точності. Оператори цих дронів одягають спеціальні окуляри, які дозволяють їм бачити навколишню місцевість так, ніби вони знаходяться в самому дроні, і це унеможливлює будь-яке відволікання.

Окуляри FPV не створюють відблисків, як монітори або екрани смартфонів, що дозволяє використовувати їх навіть у сонячний день. Ці дрони, які контролюються вправними операторами, проявляють виняткову маневровість, здатні швидко змінювати напрямок руху і проникати у вузькі місця, наприклад такі як люки танків.

Неабиякою перевагою таких дронів є їхня велика швидкість, деякі FPV-дрони можуть розганятися до 170 км/год і навіть більше, що робить їх ефективними та небезпечними для противника у бою.

Читайте також

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!