Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про значне нарощування виробництва українських дронів.

За даними міністра, протягом року виробництво деяких категорій дронів в Україні зросло більше ніж у 100 разів.

Федоров пов’язав це з подіями на Кримському мосту: «Вчора мережу розірвало відео з виробництва російських дронів Ланцет. А сьогодні Кримській міст розірвали морські дрони. І так буде по кожному виду дронів… Дронів потрібно ще більше. І буде».

Вночі 17 липня на Керченському мосту, який сполучає Росію з окупованим Кримом, сталися вибухи, повідомляють російські та українські ЗМІ. Наразі відомо про зруйновану одну секцію мосту та одну пошкоджену. Рух перекритий, перед мостом утворилися величезні затори, свідчать фото та відео із соцмереж.

Читайте також

  • Три українські виробники отримають по 1 млн доларів на створення мисливців на «шахедів». Нові технології допоможуть боротися з іранськими шахедами, щоб не витрачати потужні ресурси сил ППО.
  • Українські інженери з 67-ї окремої механізованої бригади розробили безпілотник «Хрущ». Комплекс можна використовувати для виконання спеціальних операцій як на передовій, так і в тилу ворога.
  • Харківські айтівці почали розробляти ударні дрони для української армії. Над проєктом працюють виключно волонтери. Собівартість однієї одиниці — 3 тисячі гривень. Таке рішення було прийнято для того, аби волонтери змогли недорого оснащувати військових дронами у великій кількості.
  • Харківські розробники створили розвідувальний БпЛА «Сірко», який захищає оператора від відстежування.
  • Українська компанія Ukrspecsystems представила свій новий БПЛА MiniShark. Його перевага в тому, що вся система вміщується у два рюкзаки та запускається з руки.