Нові технології допоможуть боротися з іранськими шахедами, щоб не витрачати потужні ресурси сил ППО.

Міністерство цифрової трансформації та Сили безпеки та оборони України оголосило результати конкурсу Drone Hackathon «Anti-Shahеd», який проходив 24-25 червня. За результатами, троє українських виробників підпишуть контракти на 1 мільйон доларів на реалізацію свого проєкту, який допоможе боротися з дронами. Усього свої ідеї презентувало 50 команд. 

«У війні важливо розуміти, що відбувається на полі бою, і пропонувати технологічні рішення. Бачимо, як ситуація на фронті змінюється в напрямі технологій. Наскільки важливі БПЛА, супутниковий зв’язок, системи ситуаційної обізнаності. Картина бою змінюється. Зараз критично важливо створити альтернативні системи протидії іранським шахедам», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, лише у травні по Україні було випущено 400 «Шахедів». Загалом з вересня минулого року російська армія запустила не менше 1200 ударних безпілотників. 

Один з проєктів Drone Hackathon «Anti-Shahеd» / Фото: Мінцифри

Також ворог вдається до комбінованих атак, щоб максимально виснажити українську протиповітряну оборону. Саме тому, вважають організатори конкурсу, критично важливо створити альтернативи систем протидії іранським шахедам.

«Коли нова сучасна ідея впроваджується в практику, це є ефективною для нашого захисту несподіванкою для ворога. За наявною  інформацією на території Росії активно будують заводи з виробництва БПЛА, а тому відсоток нових атак дронів по Україні буде збільшуватися. З кожною атакою противник аналізує свої помилки та постійно працює над зміною тактики. Тому перше, що максимально швидко необхідно впровадити, — системи виявлення ворожих дронів і, звісно, оперативного їх знищення», — зазначив генерал-лейтенант, командувач повітряного командування «Центр» Анатолій Кривоножко. 

Нагадаємо, раніше в межах Армії дронів уже відбувся перший Drone Hackathon. З 30 сформованих команд, які презентували технологічні рішення в розвитку БПЛА, 6 стали переможцями. За пів року вони втілили свої ідеї в продукт, який продемонстрували на полігоні.

Читати також:

  • В Україні розробили безпілотник «Хрущ»: як він працює
  • «Mil-Tech революція»: як харківські айтівці почали створювати ударні дрони – ВІДЕО