Зокрема, деякі компанії вже налагодили конвеєрне виробництво приладів, обсяги якого в окремих випадках сягають до 10 тисяч одиниць.

В Україні на сьогодні виробництвом безпілотників займаються близько 200 компаній. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

«Сьогодні в Україні діє близько 200 компаній з виробництва безпілотників. Нові з’являються практично щомісяця. У нас є окремий проєкт Brave1, який надає гранти для старту таких компаній, плюс з’являються венчурні фонди, які надають фінансування таким стартапам. Збільшується фінансування і з боку держави, від Міністерства оборони та інших органів Сил оборони, які закуповують БпЛА», – сказав Федоров.

За його словами, інформація про відкриття нових виробництв є закритою для широкого загалу, але спроможність вітчизняного виробництва у цій сфері зростає. Зокрема, деякі компанії вже налагодили конвеєрне виробництво приладів, обсяги якого в окремих випадках сягають до 10 тисяч одиниць.

«У нас будуються нові заводи, і ми бачимо, що спроможність виробництва зростає. У нас є вже конвеєрне виробництво в тисячах одиниць такої техніки, є навіть і в десятках тисяч у певній категорії, просто такі речі ми не можемо гучно анонсувати. Але фронту потрібно більше дронів. Тому ми постійно розмірковуємо над тим, що нам потрібно ще зробити», – зазначив міністр.

На відміну від Росії, говорить Федоров, український ринок виробництва БпЛА відкрився фактично минулого року. Росіяни ж готувалися багато років, а тому Україні потрібно розвивати цю галузь у пришвидшеному темпі.

Нагадаємо, українські військові на фронті отримали перші 3 тисячі FPV-дронів, які придбали в рамках операції «Єдність» від UNITED24, Повернись живим та monobank. 

Читати також:

  • У розвідці показали, що було у засекреченій «Black Box», на яку збирали українці.
  • На Харківщині підсилюють мобільні групи ППО для боротьби з «Шахедами».