У грудні 2022 на чорну скриньку українці зібрали 230 мільйонів гривень.

У Головному управлінні розвідки показали, що знаходилось у «Black Box», на яку минулого року фонду «Повернись живим» донатили українці. Всередині виявився, зокрема, баражуючий  боєприпас «Бобер» українського виробництва, який здатний долати відстань до 800 кілометрів. Відео з «розпакуванням» чорної скриньки опублікували на сторінці Фонду.

«За перші 8 місяців 2023 року «коробка» завдала ворогові збитків на понад 900 мільйонів доларів. «Бобер» успішно виконував задачі у Криму, на тимчасово окупованих територіях України і, звісно ж, «залітав» на військові об’єкти на ворожій території», – ідеться в повідомленні.

Цей боєприпас влучив у сховище, де зберігалися ракетні частини до балістичних ракетних комплексів «Іскандер». Також у Фонді розповіли, що це не єдина складова «коробки», але те, що можна озвучити станом на зараз.

Довідка

Збір на «Black Box» було розпочато 15 листопада фондом «Повернись живим», блогером Ігорем Лаченковим та ГУР МО. За місяць українці задонатили на чорну скриньку 230 мільйонів гривень. Її вміст не розкривали через секретність.

Читати також:

  • «Армія дронів» передала на фронт 300 квадрокоптерів Mavic 3T
  • Два українських комплекси Raybird-3 поповнили Армію дронів.