Двоє врятованих – діти-сироти, ще одна дівчинка є донькою військовослужбовиці ЗСУ.

Вночі завершилася 13-та рятувальна місія фонду Save Ukraine, в рамках якої до України вдалося повернути семеро дітей. Про це повідомив уповноважений з прав дитини Микола Кулеба.

«Усі 7 дітей зараз у безпеці з рідними. Мама нарешті змогла обійняти свою доньку, яку не бачила майже 2 роки. На них всіх чекає тривалий процес відновлення після пережитого в окупації», – ідеться в повідомленні. 

Двоє з врятованих – діти-сироти, які жили з бабусею в окупації. Росіяни погрожували жінці забрати підлітків, а тому родина звернулась до фонду з проханням вивезти дітей. Сама бабуся через стан здоров’я не змогла покинути дім. Дітей евакуювали в одну з країн Євросоюзу та передали під опіку старшої сестри.

Ще одна врятована – 4-річна дівчинка, яку мама в цілях безпеки відвезла до прабабусі на початку повномасштабного вторгнення. Село окупували росіяни та вже приходили по дитину. Мама дівчинки – військовослужбовиця ЗСУ, яка не могла поїхати за донькою, тому малечу вивезла бабуся.

Нагадаємо, у жовтні за проєктом «Шлях додому» до України повернули 17 дітей. Це діти віком від 1 до 16 років, яких незаконно вивезли на тимчасово окуповану територію або територію РФ.

Читати також:

  • Харківщина стала другою серед областей за кількістю постраждалих внаслідок війни дітей.
  • Україна готує евакуацію громадян із сектору Гази – МЗС.