Влада Єгипту дозволила виїзд іноземців з Сектору Гази.

А тому Україна вже розпочала підготовчий етап евакуації Українців. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

«На тлі рішення влади Єгипту дозволити виїзд іноземців із сектору Гази через КПП “Рафах” МЗС України, інші причетні відомства, українські посольства в регіоні розпочали підготовчий етап евакуації українців», – зазначив він.

Наразі у Секторі Гази знаходиться 358 українців, які бажають виїхати. Це переважно жінки та діти. Міністерство закордонних справ надіслало офіційний запит причетним сторонам задля видачі дозволів на виїзд із палестинського анклаву та транзиту єгипетською територією. Зараз очікується погодження перетину кордону.

Також, за інформацією Ніколенка, вже є готові документи для українців, які не мають дійсних проїздних документів, заброньовано необхідний транспорт та сформовано групу дипломатів, яка прибуде на кордон із Сектором Гази для допомоги нашим громадянам на місці.

Як повідомила єгипетська сторона, виїзд іноземців із Сектору Гази здійснюватиметься в алфавітному порядку, відповідно до їхнього громадянства.

Довідка

Вранці 7 жовтня Ізраїль був атакований з боку Сектору Гази. Військові з радикального палестинського угруповання ХАМАС уразили центральні та південні регіони країни, випустивши, за їхніми даними, п’ять тисяч ракет. За даними місцевих ЗМІ, загинуло понад 150 осіб, а ще 1100 отримали поранення.

Крім того, бойовики з ХАМАС також проникли в Ізраїль через Сектор Гази по суші, морю та повітрю, використовуючи параплани. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що уражатиме у відповідь, і на території країни тривають бойові дії. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що країна перебуває у стані війни.

З аеропорту Бен Гуріон у Тель-Авіві 16 жовтня вилетів другий евакуаційний борт з Ізраїлю до Румунії зі 155 громадянами України. З них 107 жінок та 23 дітей. Усього з початку атак на Ізраїль вдалося вивезти 262 українців.

Громадян України та громадян інших країн не могли евакуювати із Сектора Гази, оскільки причетні сторони не давали дозволу на перетин кордону.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що з ізраїльського міста на кордоні з Сектором Газа вдалося евакуювати українського хлопчика. Йому надали необхідну медичну та психологічну допомогу.

Читайте також

  • На знак солідарності у Харкові на екрани міста вивели прапор Ізраїля.