Організація Save Ukraine спільно з благодійним фондом «Хуманіті-Україна» повернула з російської окупації ще шістьох українських дітей разом із їхніми родинами.

Про це повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Так, додому вдалося повернути родину, якій доводилося їздити в місто та продавати насіння, щоб заробити грошей, а росіяни змушували оформлювати російські паспорти.

«Людей у селі залякували, вимагали оформлювати російські паспорти, а дітей — віддавати в російську школу. Тих, хто не згоден, депортують. Щоб заробити грошей, [Наталії із чоловіком — ред.] доводилося їздити в місто і продавати насіння. А на КПП постійно перевіряли телефон і дивилися, чи там немає телеграму. Через те, що її донька Анжеліка відмовлялася писати листи російським військовим та співати пісні російською, Наталію неодноразово запрошували на бесіду».

Тих, хто не погоджувався з новою владою, могли вигнати з міста. Зокрема, односельчанина Наталі через відмову співпрацювати відправили пішки на підконтрольну Україні територію, давши тільки пляшку води. Після всього пережитого Наталія вирішила виїхати із села.

Також вдалося вивезти до України маму із сином, хворим від народження.

«Юлія сама виховує Єгора, хворого від народження. З його батьком розійшлися, коли син був ще немовлям. Незадовго до війни Єгор захворів, тому оформити український паспорт хлопцю не встигли. Дуже страшно було родині, коли їхнє селище за кілька днів опинилося в окупації».

Юлія намагалася не виходити на вулицю, а над їхнім будинком весь час літали дрони, які постійно збивають. У погріб спускатися жінка боялася, щоб не завалило. Гуманітарну допомогу від росіян не брали, гроші теж. Виживали з того, що давали знайомі. Через постійний стрес Юлія також почала хворіти, тому вирішила, що далі так не можна. Треба виїжджати.

Станом на 2 травня команда Save Ukraine повернула в Україну 301 дитину.

Читайте також

  • Україна передала Катару список з іменами дітей, яких вивезли до Росії.