Україна передала Катару список з іменами 561 української дитини, незаконно вивезеної до Росії. Дані вже передали російській стороні.

Про це повідомив 25 квітня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець за підсумками дводенних перемовин у Катарі.

Лубінець зазначив, що перемовини українська сторона веде за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією не було.

Результати перемовин:

  • Україна очікує на повернення групи дітей. Наразі деталі операції не розголошують, але відомо, що це буде п’ята група дітей, повернена за сприяння Катару;
  • Україна та Катар обговорили питання «статусних» дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Українська сторона наголосила, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов’язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу. Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. За даними Лубінця, таких дітей може бути понад 3600. 
  • Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, які були незаконно затримані Росією. 

Нагадаємо, у лютому за посередництва Катару вдалося повернути в Україну з окупованих територій і території Росії 11 українських дітей. 

Що відомо про вивезення українських дітей до Росії

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомила, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей, вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН.

17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової через підозру в незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Читайте також

  • З небезпечних районів Харківщини евакуювали 15 дітей та 9 дорослих
  • З початку повномасштабного вторгнення в Україні загинуло 543 дитини