Такі кроки допоможуть гарантувати безпечне повернення дітей додому.

В Україні розробили механізм повернення додому вивезених Росією українських дітей. Про це під час Ялтинської європейської стратегії розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«На сьогодні розроблено механізм повернення українських дітей, який містить кілька ключових етапів», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Для гарантування безпечного повернення дітей додому планують розробити механізм отримання списків дітей, верифікувати та оновлювати дані, щодо депортованих дітей та намагатися відкривати гуманітарні коридори.

Також, згідно з механізмом, планують документувати факти злочинів та виявляти нові обставини. Дітей чекатиме психологічна реабілітація після повернення. Для цього, за словами Лубінця, планують створити спеціальний центр для реабілітації.

Нагадаємо, нещодавно Україні вдалося повернути додому 9 українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій території.

За даними віцепрем’єр-міністерки, міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, з початку повномасштабного вторгнення вдалося повернути 380 дітей.

До Росії вивезли близько 700 тисяч українських дітей. З них 1,5 тисячі дітей-сиріт або дітей  які залишилися без піклування. Про це стало відомо з доповіді російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

За офіційними даними української влади на 31 липня 2023 року, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували 19 546 дітей. 

За інформацією українських правозахисників кількість викрадених дітей перевищує «сотні тисяч». Більшість вивезли з Маріуполя, Херсонської, Харківської та Київської областей.

Читати також:

  • Як Росія створювала умови для депортації українців — звіт правозахисників.
  • У Білорусі визнають депортацію український дітей за підтримки Лукашенка.