Більше половини проваджень щодо нападників на правоохоронців потрапляє до суду — 2,2 тисячі або 63% справ. Водночас із року в рік їх кількість зменшується.

Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані ГПУ та власне дослідження пошуковика по судовому реєстру Бабуся.

Цьогоріч станом на початок осені було порушено 564 справ за напад на правоохоронців. Більше половини цих проваджень потрапляють на розгляд суддів.

При цьому, за результатами судового розгляду було ухвалено 1,4 тисяч вироків.

З року в рік кількість таких проваджень поступово зменшувалася. У 2022-ому — лише 647 справ. Опендатабот під час аналізу вказаних категорій справ за допомогою пошуковика по судовому реєстру Бабуся підрахував, що 91% з них — обвинувальні.

29 серпня 2023 року у Дніпрі патрульний поліцейський застосував вогнепальну зброю до чоловіка, який здійснив напад на нього і його напарницю. За попередніми даними, це трапилося під час затримання жінки, яка перебувала в одній автівці з цим громадянином, порушила ПДР і не виконувала законні вимоги правоохоронців. У результаті чоловік помер на місці події, а обидва постраждалі патрульні пізніше потрапили до лікарні через отримання тілесних ушкоджень.

У відношенні патрульного, який використав пістолет, Державним бюро розслідувань було відкрито кримінальне провадження за фактами умисного вбивства та перевищення службових повноважень. У свою чергу, Нацполіція після даного інциденту розпочала слідство за фактом посягання на життя патрульних.

Читайте також

  • У Нацполіції розповіли, скільки проваджень відкрито щодо воєнних злочинів РФ.