Міжнародний Червоний Хрест почав розслідування викрадень українських дітей та вивезення їх білоруським ЧХ до Білорусі.

Організація 20 липня передала цей випадок на розгляд Комітету з Відповідності та Посередництва, який розслідує питання порушення статуту Червоного Хреста. Крім того, у ЧХ, заявляють, що не були проінформовані щодо поїздки голови білоруського Червоного Хреста на окуповану армією РФ територію та його дільності відносно українських дітей.

«Ми зв’язалися з Білоруським Червоним Хрестом, щоб висловити наше серйозне занепокоєння та закликати припинити будь-яку подібну діяльність у майбутньому»,- написали у пресслужбі міжнародного ЧХ.

Також організацію обурило використання головою білоруського Червоного Хреста Дмитром Шевцовим Z-символіки.

Нагадаємо, голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов підтвердив, що їх організація бере участь у вивезенні українських дітей з окупованих територій до Білорусі. Про це він повідомив під час поїздки на Донбас, яку транслювали на одному з білоруських каналів. 

«Мене до глибини душі обурив той факт, що люди, думаю, у міру своїх думок запалених, або вони вважають, що так логічно чинити, коли звинуватили Білорусь у тому, що ми викрадаємо дітей, які приїжджають до нас на оздоровлення. І чесно кажучи, річ у тім, що і білоруський Червоний Хрест брав у цьому – і бере, і братиме, і братиме – активну участь», – сказав голова Червоного Хреста Білорусі.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на заяву. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт голови Червоного Хреста Білорусі Дмитра Шевцова.

Читати також:

  • Омбудсмен розповів, скільки українських дітей депортувала РФ.
  • На окупованих територіях зафіксовано сексуальне насильство над дітьми.
  • Понад 500 активних українців викрала РФ – правозахисники.