Голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов підтвердив, що їх організація бере участь у вивезенні українських дітей з окупованих територій до Білорусі.

Про це він повідомив під час поїздки на Донбас, яку транслювали на одному з білоруських каналів. 

«Мене до глибини душі обурив той факт, що люди, думаю, у міру своїх думок запалених, або вони вважають, що так логічно чинити, коли звинуватили Білорусь у тому, що ми викрадаємо дітей, які приїжджають до нас на оздоровлення. І чесно кажучи, річ у тім, що і білоруський Червоний Хрест брав у цьому – і бере, і братиме, і братиме – активну участь», – сказав голова Червоного Хреста Білорусі.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на заяву. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт голови Червоного Хреста Білорусі Дмитра Шевцова.

«Я закликаю Міжнародний кримінальний суд видати ордер на арешт Дмитра Шевцова, який публічно зізнався у злочині незаконної депортації дітей з окупованих територій України. Усі винні у викраденні українських дітей мають бути притягнуті до відповідальності», – написав він у твіттері.

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявили, що вивчають цей інцидент.

Читати також:

  • Омбудсмен розповів, скільки українських дітей депортувала РФ.
  • На окупованих територіях зафіксовано сексуальне насильство над дітьми.
  • Понад 500 активних українців викрала РФ – правозахисники.