Наразі відомо про 19 453 вивезених росіянами дітей, заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час конференції до Міжнародного дня захисту дітей «UА: Війна. Недоспівана колискова».

Ця цифра відображає лише ідентифіковані випадки депортації, а загальна кількість вивезених дітей з тимчасово окупованих територій України залишається невідомою. Крім цього, росіяни депортували понад 27 тисяч дорослих.

«Скільки вивезли з тимчасово окупованих територій, невідомо, коли деокупують, цифра буде більшою», — підкреслив Омбудсмен.

Примусове переміщення українських цивільних та військовополонених відбувалося також і через територію Білорусі. Наразі у Генпрокуратурі України розслідують причетність влади Республіки Білорусь до викрадення українців.

Втім, українська влада розраховує на повернення викрадених дітей, оскільки отримала пропозиції допомогти в цьому від міжнародних організацій та омбудсменів. Лубінець зазначив, що деталі повернення дітей не розголошуються, але підтвердив, що певний посередник займається цим процесом.

Разом із тим, радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук повідомила, що приблизно 200–300 тисяч дітей залишаються в Росії та Білорусі, і їх постійно перевозять. Відкриті джерела РФ зазначають про 744 тисячі депортованих українських дітей

З початку повномасштабної війни, Україні вдалося повернути 371 депортовану дитину.

Читати також:

  • Діти війни — єдина платформа, що надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.
  • На Харківщину повернули 250 примусово вивезених дітей — очільник ХОВА Олег Синєгубов.
  • Злочин без покарання: анонсували книгу про викрадених росіянами українських дітей. У книзі описуються злочини, вчинені російською владою в Україні. Зокрема, викрадення дітей. Хоча книга не описує всі вчинені злочини, вона ще пишеться. Наразі збірник важить 50 кілограмів та налічує 6000 сторінок — стільки ж історій сімей, у яких забрали дітей.
  • Зниклі безвісти: додатки, ініціативи та платформи для пошуку дітей.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.