В Україні розслідують можливу роль Білорусі в примусовому переміщенні понад двох тисяч дітей з тимчасово окупованих територій. Про це Reuters розповів генпрокурор України Андрій Костін.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом депортації понад 19 тисяч дітей з окупованих територій Харківщини, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини, зокрема до Білорусі.

«Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих оздоровчих таборів на території Білорусі наразі розслідуються в межах цієї кримінальної справи», — зазначив Костін.

Що передувало 

Ці слова стали відповіддю на повідомлення білоруських опозиціонерів про те, що 2150 українських дітей, в тому числі сиріт віком від 6 до 15 років, депортували до так званих оздоровчих таборів та санаторіїв на території Білорусі. Стверджується, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко особисто керував примусовим переміщенням українців.

Як повідомити про депортацію

Повідомити про факт незаконної депортації дитини можна:

  • на цілодобову гарячу лінію Національного інформаційного бюро — 16-48 та (044) 287-81-65;
  • за допомогою чат-ботів у Telegram та Viber;
  • на сайті «Діти війни».

Автор — Денис Клименко.

Читайте також:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. Палата досудового провадження II 17 березня видала ордери на арешт Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.