У Харківській області триває відновлення електропостачання на деокупованих територіях. Нещодавно енергетики заживили село Вітрівка Ізюмського району. Про це повідомили в пресслужбі АТ «Харківобленерго».

Жителі села Вітрівка були без світла понад рік, внаслідок дій окупантів. Енергетикам ускладнювали роботу значні руйнування інфраструктури та мінна небезпека в цій місцевості.

«Аби фахівці “Харківобленерго” розпочали роботу, саперам довелося розміновувати ділянку у 5 кілометрів. В цьому селі зареєстровано 48 точок обліку. Для їх заживлення ми замінили понад 4 км високовольтного та низьковольтного проводу, виправили або замінили 13 стійок», — йдеться у повідомленні.

На роботи з відновлення електропостачання у селі Вітрівка спеціалісти витратили близько тижня. Наразі на території обслуговування Балаклійської РЕМ залишається одне знеструмлене село — Волвенкове. Там енергетики розпочнуть відновлювальні роботи після розмінування.

Наразі на Харківщині без світла залишаються близько 90 населених пунктів.

Зокрема, знеструмлені села в Чугуївській громаді, Ізюмській, Балаклії, Старому Салтові, Удах, Черкаських Тишках, Руських Тишках, Руській Лозовій тощо. Крім того, залишаються ще території, які не розглядають наразі для відновлення світла, оскільки вони розташовані на лінії зіткнення — це прикордонні міста та селища області, зокрема Вовчанська та Липецька громада.

У травні планують заживити 23 населені пункти. Однак, щоб розпочати роботи на територіях, де немає електропостачання, фахівцям необхідно дочекатися розміновування території.

Автор — Денис Клименко.

Читати також:

  • Енергетики повернули світло в село Первомайське на Харківщині.
  • У селі Мосьпанове відновили електропостачання.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.