Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду 17 березня видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна у зв’язку із ситуацією в Україні.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на пресреліз МКС.

У повідомленні сказано, що Палата досудового провадження II видала ордери на арешт Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.

Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації.

«Палата досудового провадження ІІ на підставі клопотань Прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до Російської Федерації, що завдало шкоди українським дітям», — йдеться в повідомленні.

Ордери на арешт видали на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року. Палата вважає, що ордери на арешт таємні, щоб захистити потерпілих та свідків, а також щоби провести розслідування.

Водночас виконувач обов’язків президента МКС Пйотр Гофманський наголосив, що оголошення суспільству про ордери може сприяти подальшому запобіганню вчиненню злочинів.

  • До Спеціального трибуналу над РФ приєдналися ще дві країни. Тепер у коаліції налічується 32 країни.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.