Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця оголосила про призупинення білоруської філії з 1 грудня у зв’язку з порушенням його керівництвом Основоположних принципів Руху.

Про це повідомили в Міністерстві реінтеграції України.

Зокрема, розслідування встановило, що Генеральний секретар організації Дмитро Шевцов брав участь у незаконному вивезенні дітей з України до Білорусі, а також відвідував окуповані Росією території Донбасу.

Внаслідок призупинення членства, Білоруський Червоний Хрест втрачає право голосу в статутних органах Міжнародної Федерації. Крім того, організація не зможе отримувати фінансування від Федерації до моменту відновлення членства.

Понад 2,4 тисячі дітей з України від 6 до 17 років доставлені до 13 закладів по всій Білорусі з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, повідомляли Reuters з посиланням на дослідження Єльського університету.

У Білорусі фактично визнали депортацію українських дітей, та те, що процес триває за підтримки та згоди самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це розповідав на інтерв’ю в білоруському провладному виданню БЕЛТА «громадський діяч» та «мотиваційний тренер» Олексій Талай.

Генпрокурор України раніше заявляв, що наразі відомо про понад 19 тисяч ідентифікованих дітей, яких представники Росії вивезли з України. У Reuters зазначають, за оцінками деяких експертів та організацій загальна кількість може бути значно більша.

Українським правоохоронцям відомо про понад 500 випадків депортації дітей з окупованих територій Харківщини.

Читайте також

  • В Україну повернули 18-річного хлопця з окупованого Маріуполя