Понад 2,4 тисячі дітей з України від 6 до 17 років доставлені до 13 закладів по всій Білорусі з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, пишуть Reuters з посиланням на дослідження Єльського університету.

Генпрокурор України раніше заявляв, що наразі відомо про понад 19 тисяч ідентифікованих дітей, яких представники Росії вивезли з України. У Reuters зазначають, за оцінками деяких експертів та організацій загальна кількість може бути значно більша.

«Ці викриття причетності Білорусі є частиною ширшої кампанії, керованої Росією. Сполучені Штати продовжуватимуть притягувати до відповідальності осіб, причетних до зловживань, пов’язаних із війною Росії проти України», — зазначили в Державному департаменті США.

Пресслужба російського Уповноваженого з прав дитини, яка курує питання переселення дітей з окупованої України, і МЗС Білорусі не відповіли на прохання прокоментувати дослідження, зазначили в Reuters.

Раніше у Білорусі фактично визнали депортацію українських дітей, та те, що процес триває за підтримки та згоди самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це розповідав на інтерв’ю в білоруському провладному виданню БЕЛТА «громадський діяч» та «мотиваційний тренер» Олексій Талай.

Міжнародний Червоний Хрест розслідує викрадення українських дітей та вивезення їх білоруським ЧХ до Білорусі. Організація 20 липня передала цей випадок на розгляд Комітету з Відповідності та Посередництва, який розслідує питання порушення статуту Червоного Хреста.

Читайте також

  • Україна розробила механізм повернення вивезених Росією українських дітей