Станом на 17 листопада в російському полоні перебуваються 4337 людей, серед яких 3574 — військові та 763 — цивільні.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

На сьогодні Комісія з питань встановлення факту полону провела 8 засідань. За результатами засідань, дані вносяться до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Адміністратором цього Реєстру визначено Національне інформаційне бюро, яке належить до сфери управління Мінреінтеграції, йдеться в повідомленні.

За результатами роботи відповідного органу Мінреінтеграції здійснює виплати одноразової та щорічної державної грошової допомоги. Від початку 2023 року виплатили 422 мільйони гривень звільненим із полону, а також родинам військовополонених, цивільних заручників і політв’язнів.

Близько семи тисяч військових в Україні вважаються зниклими безвісти, сказав уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко. За його словами, до цієї категорії входять як загиблі, про яких немає відомостей, так і захоплені в полон.

«Тільки більше семи тисяч українських військових вважають зниклими безвісти. Але ми розраховуємо на те, що ті люди, яких ми розшукуємо як безвісти зниклих, все-таки полонені. За нашою статистикою, частка полонених у цьому числі становить десь 60- 65%», — повідомив Олег Котенко.

В Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ загинув 9 701 мирний житель, йдеться у звіті ООН за 25 вересня 2023 року. Із 24 лютого 2022 року по 24 вересня 2023 року ООН зафіксувала 27 449 жертв серед цивільного населення в Україні – це число включає 9 701 загиблого і 17 748 поранених.

Читайте також

  • Комісія ООН опублікувала новий звіт про воєнні злочини РФ в Україні.