Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні задокументувала нові докази, що Росія порушила міжнародні права людина на окупованих територіях України та скоїла воєнні злочини.

Про це йдеться в доповіді комісії, яку представили на Генасамблеї ООН.

«Комісія дійшла висновку, зокрема, що російська влада здійснює невибіркові атаки на цивільне населення, а також воєнні злочини, такі як катування, умисні вбивства, зґвалтування та інші види сексуального насильства, депортація дітей, що також є порушенням прав людини», — зазначається в документі.

У звіті підтверджують, що росіяни систематично застосовували тортури в різних типах місць позбавлення волі.

Зокрема, з’явилися нові докази, зібрані в Херсонській та Запорізькій областях, що свідчать про аналогічну систематичність катувань на територіях, підконтрольних російській владі. У розслідуваних випадках переважно катували чоловіків, підозрюваних у передачі інформації українській владі або в іншій підтримці українських Збройних сил.

Свідки повідомляли, що росіяни катували затриманих так, що люди вмирали. У селі Біляївка Херсонської області в школі була катівня. Люди, яких там утримували, просили про допомогу для одного із чоловіків, який одразу ж після катувань почав задихатися. Однак російські військовослужбовці відмовилися надати допомогу й цей чоловік помер протягом години.

У Комісії зазначили, що нещодавні розслідування комісії в Херсонській та Запорізькій областях свідчать про те, що зґвалтування часто супроводжувалося додатковими актами насильства над жертвами, зокрема жорстоким побиттям, удавленням, задушенням, порізами, пострілами поруч із головою жертви й умисними вбивствами.

Також російська армія невибірково використовує вибухову зброю, що призводить до загибелі та поранення мирного населення, а також до руйнування та пошкодження цивільних об’єктів, йдеться у звіті.Комісія також задокументувала переміщення 31 дитини з України до Росії в травні 2022 року та зазначила, що це було незаконною депортацією, що є воєнним злочином.

Читайте також

  • З початку великої війни поліція задокументувала майже 100 тисяч воєнних злочинів з боку РФ.
  • Верховна Рада визнала рашизм як політичний режим Російської Федерації.