2 травня Верховна Рада ухвалила постанову, яка визначає політичний режим Росії як рашизм та засудила ідеологічні засади й суспільні практики як тоталітарні й людиноненависницькі.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Відповідну заявку підтримали 281 нардеп. У заяві Рада звертається до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав із закликом підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму.

У пояснювальній записці документа зазначається, що російсько-українська війна показала всьому світові реальну сутність політичного режиму Володимира Путіна. Це неоіперська, тотальтарна диктатура, яка наслідує найгірші практики минулого та втілює ідеї фашизму.

Автори постанови зазначили, що панівною світоглядною концепцією російського режиму стало «самозвеличування Росії та росіян унаслідок насильницького пригнічення, заперечення права на самовизначення, або взагалі — права на існування інших народів».

Проєкт постанови зареєстрували понад 40 народних депутатів, серед яких — представники різних політичних сил.

  • Парламентська Асамблея Ради Європи за терміновою процедурою провела дебати та ухвалила резолюцію щодо правових аспектів та аспектів прав людини в агресії РФ проти України.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.