Кожний громадянин матиме свій електронний кабінет, де буде зберігатися повна інформація про його зброю, терміни перереєстрації, перевірки та відмітки купівлі-продажу, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Крім того, при купівлі зброї можна буде вибрати та замовити її, не відвідуючи ані підрозділи дозвільної системи, ані магазини. Це дозволить максимально спростити процес придбання та продажу зброї в Україні.

За словами Клименка, нова система Єдиного реєстру зброї забезпечить більш ефективний контроль над власниками зброї та зменшить кількість порушень в цій сфері.

Торік у травні в «Дії» провели опитування, щоб дізнатися ставлення українців до вільного володіння зброєю. Воно тривало місяць — з 1 травня по 1 червня, участь взяли 1,7 млн громадян.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оприлюднив результати опитування:

  • 59% учасників вважають, що громадяни, які відповідають вимогам закону, повинні мати можливість володіти пістолетами та вільно носити їх з собою в громадських місцях,
  • 22% опитаних заявили, що пістолети категорично не повинні бути в обігу серед цивільного населення,
  • 19% відповіли, що пістолети можуть мати всі громадяни, які відповідають закону, але використовувати їх можна тільки на тирах та стрільбищах, і носити зброю з собою заборонено.

Читати далі: Верховна Рада визнала рашизм як політичний режим Російської Федерації.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.