У Білорусі фактично визнають депортацію українських дітей, та те, що процес триває за підтримки та згоди самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Про це пише правозахисна група ZMINA з посиланням на інтерв’ю в білоруському провладному виданню БЕЛТА з місцевим «громадським діячем» та «мотиваційним тренером» Олексієм Талаєм.

Чоловік розповів про «допомогу» дітям із Донбасу: нібито механізм ретельно продумано, щоб діти з постраждалих регіонів могли оздоровитися в білоруських таборах та санаторіях.

Талай заявив, що до нього «бурхливим потоком ішли повідомлення від так званих батьків Донбасу»: «Вони запрошували до себе та зі сльозами на очах розповідали свої страшні історії. Але перш ніж робити остаточні висновки, було важливо побачити все на свої власні очі», — сказав він.

Потім «громадський діяч» озвучив російський наратив, що Україна сама нібито обстрілює Донбас із 2014 року, попри Мінські домовленості.

Талай також розповів, що механізм надання допомоги обговорили з Лукашенком, який дав згоду на можливість «прийняти українських дітей у білоруських таборах».

Правозахисники вже фіксували, що окупаційна влада тимчасово захоплених Росією територій України планувала вивезти до дитячого оздоровчого табору «Дубрава» в Солігорському районі Мінської області (Республіка Білорусь) понад тисячу дітей та підлітків. Станом на кінець квітня в Білорусі на «оздоровленні» вже перебували 350 дітей з окупованих територій.

Про що Талай також зазначив у своєму інтерв’ю, що над організацією розміщення дітей працює його фонд за підтримки ВАТ «Білоруськалій» та «Союзної держави».

Білоруський дипломат, лідер Народного антикризового управління (НАУ) Павло Латушко в інтерв’ю білоруській службі «Радіо Свобода» зазначив, що діти, які приїжджають до Білорусі з тимчасово окупованих українських територій — неповнолітні, їхній вік від 6 до 15 років, часто це сироти, які втратили годувальника.

У цьому випадку, лише уповноважений орган із питань громадянства цих дітей має право на їхній виїзд, і таким органом є Україна, наголосив Латушко. Він також додав, що в даній ситуації могла бути порушена Четверта Женевська конвенція, адже Україна не давала згоди на вивезення дітей.

Або тут також можу бути порушений Римський статут Міжнародного кримінального суду, у якому йдеться, що незаконна депортація дітей під час війни — це злочин.

Латушко повідомив, що НАУ збирає документи, які свідчать про причетність представників режиму Лукашенка до депортації дітей з окупованих територій України.

Читайте також

  •  Кількість депортованих українських дітей може сягати до 300 тисяч — Європарламент

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.