Бізнес частково проводить релокацію, але залишається в Україні. 

88% компаній в Україні працюють частково або повністю у довоєнному режимі. Половина опитаних компаній працює у довоєнному режимі. Ще більше третини (38%) — працюють частково. Про це стало відомо з результатів дослідження компанії Gradus Research, проведеного наприкінці травня 2023 року.

70% респондентів, чий бізнес був переміщений з початку війни чи планує релокацію, перенесли його в межах України. Ще 13% опитаних декларують, що їх бізнес перенесений в межах країни, при цьому його географія розширилась також і за кордон.

«Якщо минулого літа найбільша частка респондентів (34%) вважала, що активні бойові дії в Україні триватимуть до зими 2022, то наразі 27% прогнозують завершення війни до кінця наступного року, а ще 29% кажуть, що війна триватиме довше. Це свідчить про те, що і українське суспільство, і бізнес знаходяться у стані мобілізації внутрішніх ресурсів», — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

4% підприємців розпочали новий бізнес в Україні. В Харкові з початку року зареєстрували бізнес понад 4,5 тисячі підприємців. Про це повідомили у Харківській міській раді з посиланням на Департамент адміністративних послуг та споживчого ринку

Станом на 1 червня кількість фізичних осіб-підприємців у Харкові склала 118 912 осіб. Ще на початку року у місті працювало 119 743 ФОПи.

У місті продовжують відкриватися нові бізнеси, що дає можливість відновлювати економіку Харкова. З січня по травень 447 осіб-підприємців обрали Харків у якості нової локації для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу.

Читати також:

  • Відтепер українці зможуть реєструвати речові права на житло, що перебуває на етапі будівництва або буде збудоване. 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.