Відтепер українці зможуть реєструвати речові права на житло, що перебуває на етапі будівництва або буде збудоване. 

Вся процедура відбуватиметься через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Де забудовники можуть подавати заяви про реєстрацію речових прав на об’єкти, які будуть збудовані, і потім передавати ці права покупцям. Про це повідомили у Мінцифрі.

«Це вбереже громадян від можливих корупційних схем та махінацій, пов’язаних з купівлею житла. Ще до здачі об’єкта в експлуатацію українці можуть зареєструвати свої речові права на житло», – ідеться в повідомленні.

Що змінилось?

Раніше громадяни були змушені лише укладати із забудовниками попередній договір купівлі-продажу нерухомості або угоду про наміри. Згідно із цим покупець погоджується придбати майно, а продавець — продати житло саме цій особі. Але такі угоди не давали права власності на житло, а лише слугували підготовкою до укладання основної угоди, яка підписується уже після здачі об’єкта в експлуатацію. Це призводило до корупційних схем. Зокрема, коли забудовники одну й ту ж квартиру могли «продавати» кілька разів різним людям. 

Відтепер з новим законодавством українці отримують захист інвестиції в будівництво від держави. Ще до здачі об’єкта в експлуатацію можна зареєструвати свої речові права на житло. Це вбереже громадян від можливих корупційних схем та махінацій, пов’язаних з купівлею житла. 

Як працює новий сервіс?

Усі об’єкти будівництва, дозволи на зведення яких видані після 10 жовтня 2022 року, зобов’язані реєструвати спеціальні майнові права на майбутню нерухомість.

Перевірити дату отримання дозволу на будівництво можна в Реєстрі будівельної діяльності на порталі ЄДЕССБ у розділі «Декларативні та дозвільні документи» за посиланням.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури повідомили, що іншою перевагою механізму є те, що після реєстрації покупцем речових прав на майбутню квартиру забудовник не може без погодження з власником змінювати технічні характеристики квартири.

Читати також:

  • Обсяги введеного в експлуатацію житла у Харкові за перший квартал 2023 року зросли на 60% порівняно з відповідним періодом минулого року. Та на 4%, відносно всього 2022 року.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.