Обсяги введеного в експлуатацію житла у Харкові за перший квартал 2023 року зросли на 60% порівняно з відповідним періодом минулого року. Та на 4%, відносно всього 2022 року.

В Україні поступово відновлюється введення житла в експлуатацію. Обсяги за перший квартал 2023 року досягли рівня 2019 року. У Харківській області за січень-березень цього року здано в експлуатацію 45 959 тисяч  м². Що на 4% більше, ніж за весь минулий рік (43 045 м²). Про це йдеться у звіті Державної служби статистики, передає ЛУН.

Темпи введення житла в експлуатацію млн м² / Фото: сайт ЛУН

Найвищі показники у Вінницької (342,4 тис.  м²) та Київської (172,8 тис. м²) областей. 

«Враховуючи сезонність будівельних робіт, найбільший сплеск очікується у другому та третьому кварталі року, але все залежить в першу чергу від активності бойових дій та кількості обстрілів», – йдеться у пресрелізі ЛУН.

На Харківщині ж минулого року введення в експлуатацію житла пішло на спад саме у 2-3 кварталах, через інтенсивність бойових дій в області. На початку 2022 року показник був майже 28 тисяч м², що на 60% нижче, ніж у 2023 році.

Упродовж передвоєнного 2021 року в Україні в експлуатацію введено 11,4 млн кв. м житла, що стало найвищим показником за останні 30 років. Через війну у 2022 році загальна площа введеного в експлуатацію житла становила 7,1 млн кв. м – на 38% менше, ніж у 2021-му.

Нагадаємо, з жовтня 2022 року в Україні запрацювала державна програма доступного кредитування «єОселя». Послугою можна скористатися онлайн: подаєте заявку і дані з 11 реєстрів підтягуються автоматично. До речі, подати заявку можна одночасно в п’ять банків.  

Хто може отримати пільговий кредит на житло?

  • військовослужбовці за контрактом;
  • захисники України;
  • силовики та члени їхніх сімей;
  • медики, педагоги, науковці, які працюють у державному та комунальному секторах.

Читайте також:

  • Віцепрем’єрка Верещук розповіла, як розв’язати проблему непрацюючих модульних містечок
  • На Харківщині 18% житлових комплексів відновили будівництво
  • З 1 червня в Україні підвищили ціни на комунальні послуги, що зміниться?

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.