Віцепрем’єр-міністерка України – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в етері телеканала ICTV зазначила, що ремонт гуртожитків для переселенців є ефективнішим вкладенням коштів, ніж будівництво модульних містечок.

За словами Верещук, досвід використання модульних містечок для внутрішньо переміщених осіб показав, що будівництво таких містечок вимагає багато часу та зусиль, і масштаби їх побудови обмежені.

На цю мить, у 25 модульних містечках проживає близько 5 тисяч переселенців, що не відповідає загальній кількості людей, які потребують тимчасового житла. Крім того, утримання модульних містечок витрачає гроші з місцевих бюджетів.

Водночас в Україні існує значна кількість гуртожитків, які можна відремонтувати або переобладнати для переселенців.

«Це проста математика. На моє переконання, вигідніше вкладати ресурси в ремонт існуючих гуртожитків. У нас достатньо обʼєктів такого типу», — підкреслила посадовиця.

За квітень у Харківській області зареєструвалося понад 7,5 тисяч переселенців. Загальна кількість ВПО в регіоні складає 485,5 тисяч.

Європейська комісія з питань цивільного захисту та операції гуманітарної допомоги спрямувала в Харківську область 600 мобільних легкозбірних будинків. З них 200 будиночків передали у використання в Пункти незламності, а 400 віддали громадам.

Читати також:

  • Для дітей-переселенців спростили реєстрацію місця проживання.
  • Жителям ТОТ чи зони бойових дій спростили реєстрацію місця проживання.
  • В Україні понад 785 тисяч внутрішньо переміщених осіб збираються залишитись у громадах, де їх прийняли й вони встигли облаштуватися.

Будьте незламними та підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.