Верховна Рада підтримала законодавчу ініціативу Уряду спрямовану на захист прав дітей та ухвалила в другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зареєстрованого місця проживання неповнолітніх осіб на період тимчасової окупації РФ території України».

Це означає, що на період тимчасової окупації місцем реєстрації дітей вважатиметься місце проживання їхніх батьків або інших представників, або одного, з ким проживає дитина, повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Чому це важливо?

Діти ВПО при отриманні паспорта не мають реєстрації місця проживання — це ускладнює процедуру одержання довідки про взяття на облік ВПО (для цього необхідно подати документи, що підтверджують місце реєстрації на тимчасово окупованій території чи території проведення бойових дій) та доступ до інших адміністративних і публічних послуг.

Через це діти не можуть отримати державну допомогу на проживання, а також скористатися пільгою при вступі до закладів вищої або професійної освіти.

Ухвалення закону спрощує доступ дітей ВПО до гарантованих державою соціальних, адміністративних та інших послуг.

  • Більше третини харківських школярів виїхали за кордон.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.