Уперше за час повномасштабного вторгнення в Україні зміняться ціни на світло та воду.

Тарифи на воду

Централізоване водопостачання та централізоване водовідведення — у середньому рівень зростання становитиме близько 30%.

Про це йдеться у відповіді Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на офіційний запит видання «Апостроф».

Журналісти опублікували відповідь:

«У поточному році (орієнтовно з 01 червня) НКРЕКП планує привести тарифи ліцензіатів НКРЕКП на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення до економічно обґрунтованого рівня, що є не лише вимогою законодавства, але й нагальною необхідністю з економічної та технічної точки зору».

Проєкт постанови про нові ціни на воду для водоканалів України був опублікований ще в грудні 2022 року, проте його відправили на доопрацювання.

Тарифи на газ

У червні складуть 7,96 гривні за кубометр із ПДВ.Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» продовжила дію тарифного плану «Фіксований» ще на рік, тобто до 1 травня 2024 року.

«Ціна на газ для побутових клієнтів залишається незмінною. Це рішення було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні. Попри всю складність ситуації ми продовжимо тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні», — зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Тарифи на електроенергію

Кабінет Міністрів підвищив ціну на електричну енергію для населення майже вдвічі: з 1,68 гривні до 2,64 гривні за кВт-год. Тариф зросте на 96 копійок або на 57%.

Наразі тариф для споживачів, які використовують до 250 кВт-год на місяць, становить 1,44 грн/кВт-год, а споживачі, що використовують понад 250 кВт-год, сплачують 1,68 грн/кВт-год.

А як же мораторій?

У липні минулого року Верховна Рада прийняла законопроєкт № 7427, що передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для населення. Але це не стосується інших тарифів, які можуть зрости.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.