Президент України Володимир Зеленський підписав закони, якими вводиться мораторій на підвищення комунальних тарифів. 

Це означає, що протягом дії воєнного стану та шести місяців після його закінчення в Україні запроваджується мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. Це означає, що тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зміняться.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України із покликанням на інформацію голови відомства Олексія Чернишова.

«Опалювальний сезон буде без підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для споживачів. Президент України підписав надважливі закони, які забезпечать як цінову стабільність у сфері теплопостачання, так і фінансову спроможність підприємств теплокомуненерго під час опалювального сезону 2022/23 років. Адже цей опалювальний сезон буде найскладнішим за період незалежності України», — цитує пресслужба Чернишова.

Також законом передбачено гарантії для підприємств у сфері теплопостачання, зокрема компенсацію різниці в тарифах, відтермінування погашення заборгованості за договорами реструктуризації заборгованості компаніям ТКЕ (теплокомуненерго) і ВКГ (водопровідно-каналізаційна господарства), виробничі потужності яких розташовані на тимчасово окупованій території, або виробничі потужності яких були знищені чи пошкоджені внаслідок обстрілів, або знаходяться у зоні бойових дій.

Відомо, що цьогоріч в Україні очікується важкий опалювальний сезон. Влада радить українцям готуватись до нього завчасно. Також очікується допомога від міжнародних партнерів: харків’янам допоможуть з обігрівачами та заміною вікон.